Kasdien mes miegodami vidutiniškai praleidžiame bent 6-9 valandas, dėl to labai svarbu, kad mūsų miegas būtų kokybiškas. Nuo to priklauso ne tik mūsų fizinė ir emocinė sveikata, bet ir darbingumas. Tad kaip išsirinkti kokybišką miegamojo lovą, kad galėtume komfortiškai ir kokybiškai pailsėti? Pateikiame keletą patarimų, kurie galbūt padės atrasti sau geriausią miegamojo lovos variantą.
Dydis svarbus! Renkantis miegamojo lovą, vienas svarbiausių kriterijų yra jos dydis. Jei renkatės lovą sau ir savo partneriui tai pabandykite pagal savo ūgį bent preliminariai apskaičiuoti kokio dydžio lova jums yra tinkamiausia. Geriausia, kad jos ilgis būtų bent 20-40 centimetrų didesnis nei jūsų ūgis, o laisvai ištiesus rankas ar susikibus rankomis su partneriu, galite preliminariai nustatyti pageidaujamą jos plotį. Taip pat atkreipkite dėmesį ir į savo miego įpročius ir mėgstamas miegojimo pozas, gal jūs dažnai jas keičiate ar vartotės per miegus, todėl platesnė lova leis komfortiškai išsimiegoti netrukdant vienas kitam.
Lovos karkaso ir rėmo tvirtumas. Atkreipkite dėmesį koks yra miegamojo lovos rėmas. Rekomenduojama, kad jis turėtų kuo mažiau jungčių ir būtų pagamintas iš natūralaus medžio masyvo ar metalo. Kitu atveju, laikui bėgant jis gali pradėti girgždėti ar klibėti. Taip pat atkreipkite dėmesį ir į lovos grotelių kokybę. Geriausia rinktis miegamojo lovos groteles, sudarytas iš dviejų modulių, taip reikalui esant bus lengviau jas pakeisti ar atnaujinti.
Pagrindas – kokybiškas čiužinys. Tai bene svarbiausias dalykas, galintis garantuoti jūsų lovos komfortą. Tad labai svarbu išsirinkti jums tinkamiausią čiužinį. Tai padaryti galima net keliais būdais. Vienas iš jų įsivertinti savo ir savo partnerio svorį, kuo didesnis jis yra tuo tankesnis ir kietesnis turėtų būti čiužinys, nes taip jis nesideformuos, o kūno svoris tolygiai pasiskirstys. Taip pat atkreipkite dėmesį į savo fizines savybes ir miego ypatumus ir pagal tai išsirinkite sau tinkamiausią čiužinį. Pavyzdžiui:
- Lateksiniai čiužiniai puikiai prisitaiko prie kūno formų, prisitaiko prie kūno formų. Taip pat jie yra laidūs orui ir jame nesiveisia jokie mikroorganizmai ir dulkių erkutės. Vienintelis šių čiužinių minusas, kad jis turi specifinį kvapą ir yra sunkus.
- Spyruokliniai čiužiniai, turintys kišenines spyruokles, yra pralaidūs orui ir leidžia kūnui kvėpuoti. Taip pat jie yra labai didelio elastingumo ir puikiai paskirsto kūno svorį, kas padeda nuimti apkrovas. Pagrindinis minusas – ilgainiui spyruoklės susidėvi ir čiužinys gali deformuotis.
- Viskoelastiniai čiužiniai – vieni populiariausių, šiuo metu esančių rinkoje. Jie puikiai tinka alergiškiems žmonėms ir turintiems problemų su sąnariais. Vienintelis šių čiužinių minusas, kad jie netinka žmonėms, kurie gausiau prakaituoja, nes sunkiau garina drėgmę. Taip pat jei jūsų miegamajame yra žemesnė oro temperatūra, jis gali prarasti savo minkštumą ir sukietėti.
Jei vis dėlto sunku išsirinkti konkrečią medžiagą iš kurios būtų čiužinys, galite rinktis mišrius čiužinius, kurie būna pagaminti su skirtingomis zonomis: pečiams, juosmeniui ar kojoms. Galima rinktis minkštą (rekomenduojama žmonėms iki 90 kg.), vidutinio kietumo (nuo 90 iki 110 kg.) ir kietą čiužinį (žmonėms, sveriantiems 110 kg ir daugiau).
Lovos dizainas. Tai taip pat svarbus kriterijus, renkantis lovą. Tačiau ne tik dėl estetinio vaizdo, bet ir jūsų patogumo. Jei mėgstate lovoje prieš miegą skaityti, rinkitės lovą su paminkštinta atkalte, visa kita jūsų skonio ir fantazijos reikalas.