Kuomet turime erdvius namus, tai mažiausiai tenka sukti galvą, kuomet reikia įrengti ar apstatyti tinkamai baldais savo virtuvę. Tiesiog renkatės kas jums patinka, išsirenkate tinkamą baldų komplektaciją ir planuojate kur kas patogiai stovės.
Visai kitokia situacija yra tuomet, kai jūsų virtuvė yra maža, tuomet standartiniai virtuvės komplektai tikrai nebus pats geriausias pasirinkimas, tinkamas ribotai erdvei. Geriausias variantas, rinktis tik pačius būtiniausius kompaktiškus ir funkcionalius virtuvės baldus ir buitinę techniką. Tuomet reiktų labai atidžiai išsimatuoti ne tik grindų, bet ir sienų plotą bei lubų aukštį. Tuomet reiktų įsivertinti turimų daiktų ir smulkios virtuvinės technikos bei prietaisų kiekį, nuo kurių priklausys kiek vietos jiems padėti prireiks. Neatmeskite ir to varianto, kad prieš atsinaujinantį ar naujai įsirengiant virtuvę , verta atsisakyti nereikalingų daiktų ir pasilikti tik tuos, kuriuos tikrai naudojate maisto gamyboje ar norėdami palengvinti savo buitį. Vienas iš paprasčiausių būdų , įsirengti patogią virtuvę mažoje erdvėje yra suplanuoti kur kas konkrečiai turės stovėti ir sukurti 3D vizualizaciją. Joje matysite ne tik baldų išsidėstymą, bet ir vizualiai įsivaizduosite kaip galima dar būtų optimaliai išnaudoti sienų plotą, pakabinti sienines spinteles, lentynas ar įrengiant sieninę spintą iki pat lubų, kur galėtumėte susidėti birius maisto produktus, smulkią buitinę techniką, ilgo galiojimo maisto atsargas ar kitus jums reikalingus daiktus.
Įsivertinti reiktų ir atstumus tarp langų ir durų, palangių aukštį, radiatorių lokaciją ar elektros instaliacijos lizdų vietą. Nuo šių dalykų labai priklausys daug įvairių niuansų, tokių kaip: stalviršio aukštis ir plotis ar virtuvinių spintelių gylis. Taip išvengsite galimų klaidų ir sutaupysite ne tik laiko, bet ir nesusigadinsite sau nuotaikos ir nepatirsite finansinių išlaidų. Taip pat reiktų suplanuoti ir tai ar jūsų baldai bus integruojami. Tuomet galima papildomai laimėti vietos, kurią šiaip užimtų stacionari buitinė technika: šaldytuvas, viryklė, orkaitė, indų plovimo mašina, mikrobangų krosnelė ar kita jūsų naudojama buitinė technika. Taip turėsite papildomos vietos suskirstyti savo virtuvę į veiklos zonas, pvz. skirtas maisto gaminimui, valgymui ar atsipalaidavimui po dienos darbų.
Kuomet virtuvės erdvė yra ribota, tuomet valgymo zona gali būti labai universali, įrengta kaip bistro, kur galima prisėsti ir greitai pavalgyti ar lengvai užkąsti. Tai ne tik patogu, bet tokio tipo stalą-barą galima išnaudoti ir kaip stalviršį, ant kurio galima patogiai gaminti savo mėgstamus patiekalus. Kitas variantas – stalas-transformeris, kurį kasdien galima naudoti kaip mažesnį variantą, o esant kokiai šventei ar progai, jį galima praplėsti ir pasodinti didesnį kiekį žmonių. Prie tokio stalo galima naudoti sulankstomas kėdes, kurios leis papildomai neužimti vietos, kuomet kėdžių nereikia, o prireikus, jomis pasinaudoti, susikuriant daugiau sėdimų vietų.
Galima surasti ir virtuvės baldų komplektų, kurie yra sukurti specialiai mažai virtuvei. Dažniausiai komplekte yra pakabinamos ir pastatomos spintelės, tiek su lentynomis ir durelėmis, tiek su stalčių blokais. Taip pat galima pasirinkti ir valgomojo stalą, pagal jums tinkančius išmatavimus ir kėdžių komplektą. Galima rinktis iš plataus asortimento spalvų paletės, skirtingų medžiagų, tiek medžio masyvo, tiek kokybiškos medžio drožlių plokštės. Taip pat galite rinktis ir dekoro elementus: stiklą, metalą, kokybišką plastiką ar kitas medžiagas. Tad susikurkite sau jaukius namus, išsirinkdami tai kas jums labiausiai patinka ir suteiks daug puikių emocijų, praleidus puikų laiką kartu su savo šeima savo namų virtuvėje.